Słowa kluczowe: biznes,hotelarstwo,restauracje,kultura,sztuka,kultura i sztuka,na wynos,dowóz,teatry,kina,koncerty,hotel,profil,handel,do internetu,sklep,lokal,działalność,social media,agd
Czy da się utrzymać biznes w czasie pandemii?
Na to pytanie pewnie wielu szuka odpowiedzi. Nie jest to łatwe. Według mnie wiele zależy od rodzaju biznesu. Najbardziej odczuwa obecną sytuację kilka branż jak hotelarstwo, restauracje, kultura i sztuka. Do hotelu można jechać tylko w celach służbowych, restauracje dostarczają jedzenie jedynie na wynos lub dowóz, zamknięte są teatry, kina, nie są organizowane koncerty. Ja nie pracuję w żadnej z nich, ale mam wielu znajomych, którzy pracują, i wiem jak jest ciężko. Niektórzy z nich pracowali na przykład na hotel całe życie i teraz co?
Jak zmienialiśmy swoje nawyki po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę?
Przeniesienie biznesu do Internetu
Tu trzeba szukać tymczasowego innego zajęcia. Są też tacy wśród moich znajomych, którzy zupełnie zmieniają profil lub przenoszą się do internetu. Koleżanka prowadząca sklep z ubraniami, zamknęła zupełnie sklep, lokal przecież kosztował i to nie mało. Przeniosła handel do internetu. Więcej pracuje bo dużo czasu zajmuje jej robienie zdjęć i umieszczanie na stronie sklepu, ale nie musi płacić za lokal. Inna znajoma prowadząca księgarnię zrobiła to samo. Całą działalność również przeniosła on-line. Mówiły, ze w początkowej fazie pracowały po dwanaście godzin w związku z przygotowaniem sklepu w internecie, ale teraz jest już lżej. Zastanawiają się czy wrócić do swoich lokali po pandemii.
Nie ma jednej recepty dla każdego biznesu
Inny znajomy prowadził sklep agd i zupełnie go zamknął. Wszedł mocno w social media, zaczął pisać bloga o tematach agd i finansach, bo na tym się zna i zaczyna już powoli z tego żyć.
Ogólnie bardzo wiele biznesów przeniosło się do sieci.