BiznesGiełdaInwestycje

GPW – dni bez sesji w 2021 roku. Łącznie planowane jest 251 sesji!

GPW – dni bez sesji w 2021 roku. Łącznie planowane jest 251 sesji!

Słowa kluczowe: gpw,giełda,sesje giełdowe,new connect,dywidendy,dzień bez notowań

Nowy rok nowe szanse inwestycyjne

Gracze giełdowi już odliczają dni do kolejnego inwestycyjnego roku, zapowiadanych debiutów na 2021 rok, raportów finansowych czy decyzji dywidendowych. Ile dni będą mieli w 2021 toku na inwestowanie w akcje czy ETF-y? Które dni odbędą się bez sesji?

Co nas czeka?

Trudno, żeby 2021 był gorszy niż fatalny 2020 rok. Covid, lockdowny, a także wiele katastrof spowodowanych żywiołami. A jak 2020 będzie wyglądał na giełdzie? No tego nikt nie potrafi przewidzieć. Wiemy natomiast, że na zmiany kursów i handel akcjami będzie 251 sesji!

Giełdowi gracze już nie mogą doczekać się kolejnego roku inwestowania swoich środków na polskiej i światowych giełdach. Trwa odliczanie do pierwszego w 2021 roku sezonu wyników finansowych za Q4 oraz cały 2020 rok. Wyczekiwane będą kolejne giełdowe debiuty, na które ostatnimi czasy jest ogromne zainteresowanie ze strony polskich inwestorów. Nie bez znaczenia będą też decyzje odnośnie wypłacanych dywidend, tak bardzo oczekiwanych przez wielu graczy giełdowych. Oby 2021 rok był jak najbardziej na zielono i na dużym plusie.

Ile dni w 2021 roku będzie dostępnych dla gry na giełdzie?

No dobra. Inwestowanie, inwestowaniem, ale ile będzie na to wszystko czasu? Z 365 dni w 2021 roku należy odjąć 104 dni weekendowe. Zostanie nam 261 dni tygodnia teoretycznie możliwych do gry na polskim GPW i NC.

Niestety jak co roku, kilka świąt wypadnie w tygodniu, a do tego ustalono też wybrane dodatkowe dni bez sesji. Łącznie takich dni tygodnia, w których sesje się nie odbędą, będzie 10. To oznacza, że w 2021 roku gracze giełdowi będą mogli inwestować w polskie akcje przez 251 dni w roku – dokładnie tyle sesji giełdowych ma się w nim odbyć.

Które dni w 2021 roku odbędą się bez sesji giełdowej?

W 2021 roku 10 dni tygodnia odbędzie się bez handlu akcjami. & z tych 10 dni spowodowanych jest świętem (państwowym czy kościelnym) wypadającym w dzień tygodnia. Pozostałe 3 dni są to ustalone przez GPW dodatkowe dni wolne wypadające tuż przed Wielkanocą, w Wigilię oraz w sylwestra.

Dni bez sesji na GPW w 2021 roku:

• 1 stycznia – Nowy Rok (piątek)
• 6 stycznia – Święto Trzech Króli (środa)
• 2 kwietnia – Wielki Piątek, dodatkowy dzień bez sesji (piątek)
• 5 kwietnia – Wielkanoc (poniedziałek)
• 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja (poniedziałek)
• 3 czerwca – Boże Ciało (czwartek)
• 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych (poniedziałek)
• 11 listopada – Święto Niepodległości (czwartek)
• 24 grudnia – Wigilia, dodatkowy dzień bez sesji (piątek)
• 31 grudnia – Sylwester, dodatkowy dzień bez sesji (piątek)

No to gracze na start, a widłowy do roboty. Czas otrzepać leszcza i kurs na północ. Śpieszyć się, żeby znowu pociąg nie odjechał.