E-commerceHandel

Sklep sieciowy z wydajnym hostingiem

Sklep sieciowy z wydajnym hostingiem

Sklep internetowy, jak założyć?

Internet jest potężnym medium i wiele dziedzin życia codziennego przeniosło się do sieci w wirtualne wymiary. Jedną z nich jest handel. Wielu przedsiębiorców wybiera właśnie tę drogę dla rozwoju biznesu. Sprzedaż w sklepach sieciowych rośnie i rośną zasoby i możliwości firm. Do sprawnego działania placówki handlowej w sieci potrzeba wydajnego programu oraz miejsca na serwerze.

Przewodnik ten odpowie na pytanie – sklep internetowy jak założyć wybierając właściwie hosting.

Wybór hostingu dokonuje się między innymi na podstawie skali projektu.

Proste strony

W przypadku bloga, wizytówki, małego sklepu internetowego, forum, strony korporacyjnej, z liczbą odwiedzin mniejszą niż trzy tysiące osób dziennie, można wybrać hosting wspólny na jednym serwerze. Większość nowoczesnych witryn na poziomie podstawowym i średnim korzysta z takiego właśnie hostingu. Jego istotą jest to, że na jednym rozbudowanym serwerze znajdują się witryny różnych klientów. Dzielą między sobą zasoby (procesor, pamięć i miejsce na dysku) urządzenia.

Witryny średniego poziomu

Na forum, sklep internetowy, lub portal z frekwencją do dziesięciu tysięcy w dzień odpowiedni jest hosting współdzielony z limitem. Jest to ten sam wspólny hosting, ale każda jednostka organizacyjna posiada przydzieloną stałą ilość zasobów serwera.
Osobiście polecamy hosting w www.seohost.pl. Tak działa średniej wielkości sklep internetowy – jak założyć dużą jednostkę, o tym dalej.

Strony wysokiego poziomu

W przypadku witryn o frekwencji przekraczającej 10 000 osób w ciągu każdego dnia zaleca się zastosowanie serwera dedykowanego. Oznacza to, że witryny korzystają z serwera w pełni i nie dzielą się nim z nikim. Jest to najdroższa opcja i dość skomplikowana w konfiguracji.

Pamiętaj również aby rozsądnie podejść do wyboru systemu CMS dla swojego sklepu.